O Zot, Me magnitudë 6.4 ballë, ja shteti që u tr ondit nga tërmeti në orët e para të mëngjesit

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.4 i shkallës Rihter ka tronditur Filipinet në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Tërmeti ka rënë në orën 01:09, sipas orës lokale dhe lëkundjet janë ndjerë deri në Polloc.

ipas medieve vendase, epiqendra ishte në ishullin e Mindanaos, kurse thellësia ishte prej 473 kilometra.

Por, fatmirësisht, thellësia e madhe e tërmetit ka bërë që të mos shkaktojë p soja në njerëz. Ndonëse ishte 6.4 ballë tërmeti ka shkaktuar pak dëme m ateriale.